Utdrag fra et scenerom.Elevene i 2KDA fikk i oppgave å utarbeide et konsept for scenografi til teaterstykket “Arsenikk og gamle kniplinger.” Stykket settes opp på skolen i midten av desember.
Ulike stiler til scenerommet
Elevene kunne selv velge hvilken stil scenerommet skulle ha, men måtte vise kunnskaper om stilartene barokk og rokokko i besvarelsen sin.
De kunne vise kunnskaper om stilartene visuelt i sin scenografi, i konseptbeskrivelsen og i en fagsamtale, som foregikk i små grupper.
Oppgaven startet med at drama elevene målte og tegnet scenerommets grunnplan. De laget en kravspesifikasjon som sa noe om hva som måtte være en del av scenografien, samt hva som kunne være med for å skape en hjemmekoselig atmosfære i scenerommet.
Forskjellige forslag til skisser på scenerommet.Premieren på “Arsenikk og gamle kniplinger” er i midten av desember
Det har vært en spennende og litt annerledes oppgave å jobbe med som første oppgave i design og arkitektur 2 faget.
Nå gleder vi oss til å bli invitert til premieren på stykket, “Arsenikk og gamle kniplinger,” som er drama sin hovedproduksjon dette skoleåret.
Under vises noen av skissene som eleven i 2KDA har laget, som forslag til scenografi til stykket.
Forslag til skisser på et scenerom.
Skisser til scenerommet.