tirsdag 10. desember 2019, 12:10
Lillebror Mayombe fikk som 8-åring lov til å følge storebror og danselærer Jomo på jobb, og fikk lære alle koreografiene hans. Deretter har brødrene vært adskilt, på hver sin side av verden, i en årrekke. Men nå møtes de endelig igjen - som dansere på scenen.
Jomo har reist verden rundt, vært dansepedagog ved Det kongelige Teaters Ballettskole i Danmark, og jobber nå med dans i Norge. Mayombe har blitt kåret til "sambakongen" av karnevalkomiteen i Rio de Janeiro, Brasil, og har brukt livet til å utforske brasiliansk kultur og dans.
Elevene får først møte brødrene i en workshop, der de får eksperimentere med ulike dansestiler, og lage elementer som senere brukes i forestillingen. Workshopen går over i en forestilling der elevene, i samspill med de to dansende brødrene Jomo og Mayombe, tar del i et stort, livlig karneval.
Her er lærerveiledningen til forestillingen: https://oppland.ksys.no/produksjon/1196239
Alle lærere som ønsker å se DKS-programmet fordi det ser spennende ut, er hjertelig velkommen til det.
Den kulturelle skolesekken i Oppland
Postboks 988,
2626 Lillehammer
Tlf.: 61289000
Nettadresse: http://oppland.ksys.no/home/